شیر انبساط دانفوس

شیر انبساط دانفوس

یکی از چهار قسمت اصلی سیکل تراکمی سرمایش است که در هنگام نیاز به تولید سرما، اجازه ورود مبرد به اواپراتور را داده و موجب تبدیل حالت مبرد از مایع به گاز می‌شود. این تغییر حالت موجب جذب انرژی توسط گاز شده و در اواپراتور سرما ایجاد می‌کند. شیر انبساط در انواع مختلفی تولید می‌شود:
• لوله موئین
• شیر انبساط ترموستاتیک
• شیر انبساط الکترونیکی
شیر انبساط ترموستاتیک، وظیفه پاشش یکنواخت گاز به اواپراتور را بر عهده دارد. کنترل فرایند پاشش گاز توسط میزان سوپرهیت گاز کنترل می‌شود.
از مجموعه محصولات شرکت بزرگ دانفوس، اکسپنشن ولو ها هستند که به طور کلی برای کار در دما های مختلف ساخته شده اند که با محدود کردن جریان منجر به افت فشار در جریان می شوند. دانفوس زیر مجموعه امرسان آمریکا بوده و بیش از 40 سال است که در حوزه تولید تجهیزات صنعتی و تبریدی فعالیت داشته و در مقایسه با سایر برند ها، برندی برتر محسوب می شود. از خصوصیات بارز و مشترک تولیدات دانفوس می توان به کیفیت و کارایی بالا، اطمینان از عملکرد و تنوع در کاربرد اشاره کرد.
انواع اکسپنشن ولو دانفوس تمام فرایندهای تهویه مطبوع و سردخانه با هر ابعادی را پوشش می‌دهند. اتصالات این گروه از شیر انبساط به صورت مهره‌ای و جوشی وجود دارند.
شیر انبساط ترموستاتیکی برای بازه دمایی 60- تا 50+ درجه سانتیگراد مناسب بوده و در بازه ظرفیت 0.5 تا 1890 کیلووات قابل استفاده است.
این اکسپنشن ها با توجه به نوع مبرد، مورد استفاده قرار می گیرند، به این صورت که برای مبرد های مختلف از اکسپنشن های متفاوت استفاده می گردد، نوع ارتباط مبرد با مدل اکسپنشن در جدول زیر آمده است:

خلاصه مطالب در مورد اکسپنشن های دانفوس:

شما می توانید تمامی شیر انبساط های دانفوس را از طریق وبسایت شرکت تهویه و تبرید کاسپین خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *